FAQ

Oczywiście, że nie! Rozliczamy się wyłącznie za sprzedaż.

Nie, bo po każdym okresie rozliczeniowym zrobimy to my :)

A Ty na początku każdego roku dostaniesz od nas PIT, który po prostu uwzględnisz sobie w zeznaniu podatkowym.

Nie. Działamy w modelu self-publishing, czyli w skrócie: to Ty jesteś swoim wydawcą, a my pomożemy Ci w dystrybucji produktu. 

Ponadto oferujemy usługi związane z korektą językową, a także projektowaniem graficznym.

Tak

Do 5 dni od podpisania umowy

Pomożemy Ci przejść przez wszystkie kroki i stworzyć wspaniały produkt.  Następnie udostępnimy Ci “półkę” na estante.pl, dzięki czemu będziesz mógł ogłosić swoim odbiorcom, że mogą już kupić Twojego ebooka!

Nie ma żadnej opłaty wstępnej. Rozliczamy się za sprzedaż.

Twoje wynagrodzenie za sprzedaż eBooka na estante.pl wynosi 80% wartości sprzedaży brutto. 

Przykład:
Koszt eBooka: 40 zł brutto.
Wynagrodzenie dla Ciebie: 32 zł brutto.

Cenę eBooka ustalasz Ty. 

Dodatkowe opłaty:

Opłata operacyjna w wysokości 25 zł brutto, pobierana jest w momencie, gdy Autor decyduje się na wypłatę środków. Dotyczy każdorazowego rozliczenia rachunku (w celu ułatwienia, rachunki wystawiamy za Autorów). Ta opłata nie dotyczy Autorów posiadających działalność gospodarczą. 

Opłata za przelew na rachunek zagraniczny w wysokości 25 zł brutto. Jeśli Autor posiada rachunek zagraniczny (inny niż na terenie Rzeczypospolitej Polskiej), to naliczana będzie dodatkowa opłata w wysokości 25 zł brutto za przelew. 

Współpraca z Estante obejmuje:

  • Zabezpieczenie przeciw kradzieży eBooka (każdy ebook będzie podpisany imieniem, nazwiskiem i adresem e-mail kupującego)
  • Obsługę płatności (w tym płatności zagraniczne czy PayPo)
  • Automatyczne wystawianie oraz wysyłanie faktur do klientów 
  • obsługa Klienta (odpowiadamy na pytania, rozwiązujemy problemy klientów)
  • Kupony rabatowe dla influencerów/fanów (ustalasz treść kuponu oraz wartość rabatu)
  • Indywidualną kategorię, dzięki czemu łatwiej Ci będzie informować swoich odbiorców o produkcie. Przykładowy adres z Twoimi produktami może wyglądać tak: www.estante.pl/kategoria/autor/imieinazwisko

Jeżeli posiadasz działalność gospodarczą, to co miesiąc wystawisz nam fakturę VAT, którą opłacamy.

Jeżeli nie masz działalności – wystawiasz nam co miesiąc rachunek (lub dla ułatwienia zrobimy to za Ciebie), który opłacamy. A po zakończonym roku podatkowym wystawiamy deklarację podatkową (PIT-11), zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Tu ważne!

Jeżeli kwota rozliczenia nie przekroczy 200 zł, wówczas PIT – zgodnie z przepisami – nie będzie wystawiony. Zatem nie będziesz musiał uwzględniać go w zeznaniu podatkowym.

 

Tak, ale to nie jest główny filar naszej działalności.

To Autora zadaniem jest generowanie ruchu oraz sprzedaż (np. poprzez media społecznościowe lub bloga), my dajemy wyłącznie wsparcie techniczne i księgowe, szczególnie dla osób, które nie mają sklepu internetowego czy działalności gospodarczej (albo mają sklep, ale temat ten ich przerasta, bo jak wiemy z doświadczenia – nie każdy nadaje się do technicznych spraw).

Naszym zadaniem nie jest generowanie sprzedaży, a zapewnienie prawidłowego i bezproblemowego procesu sprzedaży.

Promujemy swoich Autorów i ich publikacje na naszych kanałach w mediach społecznościowych oraz w newsletterze i na blogu.

Każdy kto dołączy do grona Autorów Estante otrzyma dostęp do "Panelu Autora", dzięki któremu m.in. można śledzić statystyki sprzedaży, a także decydować o terminie wypłat. Panel jest sukcesywnie rozbudowywany o kolejne, przydatne funkcjonalności.

Sprzedaj ebooka razem z nami!