Przejdź do treści

Widziałem Ludzi – czyli rozprawka o życiu

(2 opinie)

Codziennie mijamy się na ulicy. Patrzymy na siebie jak na obcych ludzi, a przecież jedna chwila może sprawić, że staniemy się sobie bliscy. Przypadkowa osoba może uratować nam życie i stać się naszym aniołem w najmniej oczekiwanym momencie.

Codziennie stoimy na tym samym przystanku, mijamy się w korkach. Nic o sobie nie wiemy, a tak niewiele potrzeba, żeby się poznać. W końcu mamy tyle wspólnego i tak wiele nas łączy.

Codziennie patrzymy na to samo słońce, na to samo niebo. Miliardy ludzi, różne historie i twarze. Żyjemy na tym samym świecie, chociaż czasami zastanawiam się, czy każdy z nas nie ma własnego.

Ale czym właściwie jest ten świat?
Kim jesteśmy my sami?

35,00 zł

Opis

"Widziałem ludzi – czyli rozprawka o życiu" to krótka opowieść o naszej egzystencji oraz świecie, w którym żyjemy. To nie jest manifest młodego człowieka. To nie są zwierzenia marzyciela, ani nowoczesna filozofia. To po prostu ja i moje myśli.

Dlaczego tylko 35 stron?
To aż 35 stron.
To aż 35 stron moich przemyśleń, które spisałem, aby podzielić się nimi z Tobą, a nie epopeja pod publikę.

Co wyniesiesz z mojej powieści?
To już zależy tylko od Ciebie.

Zajrzyj do e-booka już teraz! Darmowy fragment znajdziesz tutaj.

Szczegóły publikacji

Formaty
PDF
Liczba stron
36
Kategorie
Literatura obyczajowa

Ta publikacja to książka elektroniczna (eBook).

Każda kopia eBooka będzie podpisana Twoim imieniem, nazwiskiem i adresem e-mail.

eBook zostanie wysłany drogą elektroniczną na podany przy zamówieniu e-mail. Otrzymasz link, za pomocą którego możesz pobrać go na dowolne urządzenie. Wysyłka nastąpi natychmiast po zrealizowaniu płatności.

Twój eBook na Estante? Jasne!

Sprzedawaj nawet bez firmy.

Zaczynamy!

Opinie czytelników

"Widziałem ludzi" – czyli rozprawka o życiu" to zwięzła historia o ludzkiej naturze. Za współpracę i możliwość zrecenzowania tego tytułu bardzo dziękuję autorowi @widzialem_ludzi. "Dobro i zło to abstrakcja i łatwo się pomylić, oceniając coś lub kogoś." Książka, wydana w postaci ebooka, na moje oko tworzy raczej coś bliższego opowiadaniu niż powieści, bo jest bardzo, bardzo krótka – przy czym nie umniejszam tu jej wartości. Zamysł na nią jest w gruncie rzeczy prosty, ale w interesujący sposób dotyka różnych tematów. Zwraca uwagę na wiele aspektów ludzkiego życia, na wiarę w siebie i piękno człowieka wynikające z samego jego istnienia. Dostrzega przy tym ludzkie wady – choćby uzależnienia od telefonów czy brak empatii i niedostrzeganie drugiej osoby. Do tego pokazuje czytelnikowi, jak może spojrzeć na świat z nieco innej perspektywy i dostrzec jego piękno. "Widziałem ludzi" daje do myślenia. Skłania do refleksji nad różnymi aspektami codzienności, o których zwykle nie myślimy zbyt wnikliwie. Mówi o uczuciach, wierze, wartościach, o tym, jak z biegiem czasu człowiek uczy się na własnych przeżyciach, a jego poglądy oraz podejście do życia się zmieniają. Cała treść to w zasadzie jeden długi dialog, stanowiący opowieść; nie ma tutaj klasycznych opisów. Mamy jeden główny wątek: czytelnik zapoznaje się z rozmową dwóch "postaci", dotyczącą wybranych przez autora kwestii. Aż się uśmiechnęłam w momencie, w którym zostało wyjaśnione, kim są owe "postaci". Ale. Ta książka jest bardzo prosta i "surowa" pod względem samego składu. Gryzły mnie interpunkcja, błędy i powtórzenia. Już teraz jest to całkiem wartościowa historia, a gdyby zostało to poprawione, z pewnością byłoby jeszcze lepiej. Podsumowując: pomysł intrygujący i na plus, wykonanie pół na pół. Dodatkowe punkty za ciekawe podejście do stworzenia tak ludzkiej, życiowej historii. Ocena: 2,5/5 🥃 – Magda

Magdalena Popęda Zweryfikowany zakup

Książka choć jest dość krótka bardzo mnie złapała za serce ponieważ przekazuje naprawdę bardzo ważne rzeczy o których ludzie zapominają i myśle że każdy powinien ja przeczytać nie zależnie od wieku ❤️📖

Oliwia Kłos Zweryfikowany zakup

Pozostałe eBooki z tej kategorii: